MC101821004FE
Mfr.Part #
MC101821004FE
Manufacturer
Ohmite
Description
RES 1M OHM 1% 3/4W
Stock
4
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
High Voltage, Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 180°C
Package / Case :
SMD, J-Bend
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
1 MOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%